macOS Sequoia Uyumlu Mac Modelleri Belli Oldu

Apple tarafından WWDC 2024 geliştirici etkinliğinde macOS Sequoia masaüstü işletim sisteminin resmi olarak duyurulmasının ardından bununla uyumlu Mac modelleri de açıklandı.

Apple, masaüstü işletim sisteminin yeni sürümü olan ve Mac’e çalışmanın yepyeni yolları ve çığır açan akıllı teknolojiler kazandıran macOS Sequoia’nın ön tanıtımını yaptı. macOS Sequoia, doğrudan macOS üzerinden iPhone’a tam erişim ve denetim imkanıyla Süreklilik özelliklerinin sınırlarını genişleten iPhone Mirroring özelliğini de içeren heyecan verici yepyeni becerilerle dolu. İnternette gezinirken web sayfalarındaki bilgilerin keşfedilmesini kolaylaştıran yeni Highlights özelliğiyle birlikte Safari’de de büyük bir güncelleme yapılıyor. Yeni Passwords uygulaması, tek bir noktadan parolalara erişmeyi ve hesap bilgilerini düzenlemeyi daha da kolay hale getiriyor. Oyun deneyimi şimdi daha etkileyici hale geliyor ve Assassin’s Creed Shadows, Frostpunk 2 ve daha fazlasını içeren yeni oyunlarla zenginleşiyor.

  • MacBook Pro 2021 ve üstü ile MacBook Pro (13 inç, M1, 2020)
  • MacBook Air 2022 ve üstü ile MacBook Air (M1, 2020)
  • iMac 2021 ve üstü
  • Mac mini 2020 ve üstü
  • Mac Studio 2022 ve üstü
  • Mac Pro 2023

Mac Modelinizi Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

Mac bilgisayarınızın tam modelinden ve yılından emin değilseniz Apple > Bu Mac Hakkında bölümüne giderek  temel özelliklerin üst kısmında model adı ve yılı, alt kısmında ise macOS sürümünü görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir