Sarunas Jasikevicius: Kim favoriymiş, kim değilmiş umurumda değil!

Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four öncesi Fenerbahçe Beko Başantrenörü Sarunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyanın gözünün Berlin’de olduğunu belirten Sarunas Jasikevicius, “Koçların özellikle bu noktaya gelme noktası zorlu oldu. Çok fazla sorumluluğumuz; ilgilenmemiz, çözmemiz ve halletmemiz gereken şeyler oldu. Baktığınız zaman oyuncular en iyi oyunlarını oynayacaklarını umuyorum. Özellikle Berlin’de olan basketbolseverlerin ve tüm dünyanın gözü burada olacak. Umarım sahaya iyi performans yansıtabiliriz” dedi.

Sürekli olarak bir sonraki maça odaklandıklarını dile getiren Sarunas Jasikevicius, “Hep bir sonraki maçı, bir sonraki antrenmanı düşünüyoruz. Biz meseleye böyle yaklaşıyoruz ve özellikle bu yolculukta baktığınız zaman bir numaralı hedef, iki numaralı hedef, onu yolculukta birazcık belirliyorsunuz. Sonra yavaş yavaş bazı şeyleri düzelterek ilerlemeye çalışıyorsunuz. Gerçekten son derece tecrübeli bir takımım var. Pek çok farklı antrenörle pek çok farklı sistemle çalıştılar. Ben onlara herhangi bir şey icat etmedim, onlara sunduğumuz şeyler yepyeni şeyler değildi ama özellikle yine ekipteki 3 antrenör onlarla daha önce çalışmışlardı. Tabii ki çok büyük beklentiler koymadan ilerlemek lazım veya çok büyük hedefler koymamak lazım ama günlük hedefler koymak lazım ve bunların üstüne koyarak ilerlemek lazım. Umarım cuma günü her şey planladığımız gibi gider diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sadece kazanmak istediklerini dile getiren Sarunas Jasikevicius, “una nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. Bence sahaya çıkacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Tabii ki bazı rekorlar bence kendimiz için önemliydi. Asist sayısı, 3 sayı, Nigel’ın bireysel rekoru… Biz burada bir sayıyla bile olsa kazanmak için buradayız. Bir sayı ile kazansak bile mutlu olacağım” diye konuştu.

Monaco serisinin hatırlatılması sonrası Sarunas Jasikevicius, “Bence durumlar tamamen birbirinden farklı. Özellikle ne öğrendim, ne öğrenemedim onlara vurgu yapacak değilim ama Final Four’da bir ribaund, yapılan bir faul fark yaratabiliyor. Küçük detaylar fark yaratabiliyor ama skor buluyor olmanız lazım. Kolay basketler buluyor olmanız lazım ama burada en önemli olan şey hayatta kendinize fırsatlar ve şanslar tanıyor olmanız. Monaco’ya karşı olağanüstü zorlu bir seviye yaşadık. Şimdi buradayız ve bu fırsattan istifade etmeye çalışacağız. Tıpkı diğer üç takımın yapmaya çalışacağı gibi” dedi.

Kimin favori olduğunu önemsemediklerini vurgulayan Sarunas Jasikevicius, “Ben her zaman oyuncularıma şunu söylüyorum; tüm maç toplantılarında baskı üzerimizde olsun istiyoruz, bu sorumluluğu hissedelim istiyoruz. Diğer koçlara katılıyorum, sahaya çıkmalı, savaşmalı, mücadele etmelisiniz. Maksimum performansınızı ortaya koymanız lazım. Açıkçası kim favoriymiş, kim değilmiş benim umurumda değil. Her gün sahada mücadelenizi ortaya koymalısınız” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir